Yaşlanma ve Kırışıklıklar için Estetik PRP Tedavisi ve Fiyatı

PRP, yani “Platelet Hücrelerinden Zengin Plazma Tedavisi”, anti-aging alanında son yıllarda ortaya çıkmış en yararlı tedavi yöntemlerinden biri olarak kabul ediliyor. PRP Tedavisi Nasıl Etki Gösterir? PRP tedavisi vücudun doğal iyileştirme mekanizmasını harekete geçirerek etki gösterir. Herhangi bir nedenle bir hasar oluştuğunda, vücut hemen kendini onarma yoluna gider ve bu bölgede platelet toplanması oluşur. Platelet hücreleri kanın pıhtılaşmasını sağlarlar ve büyüme faktörleri salgılayarak hasarlı dokuları onarırlar. PRP tedavisi, enjekte edildiği dokuda bulunan kök hücreleri uyararak dokuların kendi kendine yenilenmesini sağlayan bir sistemdir.

Nasıl Uygulanır?

Tedavide hastadan yaklaşık 20 ml kan alınır, Platelet ve beyaz kan hücreleri bir santrifüj yardımıyla ayrıştırılır. Elde edilen plazma sıvısı deride gerekli görülen bölgelere enjekte edilir. Uygulama öncesi uygulama yapılacak olan alanlara topikal bir anestezik krem uygulanır. Uygulama süresi 30-40 dakikadir.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yüz, estetik göz çevresi ve dudak üstü kırışıklıklarına, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalara, ellere, bacak içlerine ve kollara uygulanabilir. Ayrıca kaybedilmiş ya da dökülmekte olan saçların canlandırılmasına ve varolan saçların uzamasına yardımcı olur.

Yan Etkisi Var Mı?

Herhangi bir yan etkiyle karşılaşmak oldukça düşük bir olasılıktır. Tedavi deriye özel bir yöntemle uygulandığı için tedavi sonrası çürük ya da şişme gibi istenmeyen durumların oluşma ihtimali de çok düşüktür. Ancak, kanama ve pıhtılaşma problemi olan hastalara uygulanmamalıdır.

Etkisi Ne Zaman Ortağa Çıkar?

Etki tedaviden hemen sonra ortaya çıkar. Deri canlılığını hemen kazanır ancak, deride kolajen sentezi ve sıkılaşma tedavinin bitiminden sonra, yani ortalama altı haftada ortaya çıkar.

Ne Kadar Sıklıkla Uygulanmalı?

Bir tedavi kürü iki haftalık aralarla üç ya da dört uygulamadan oluşmaktadır. Kırışıklıklarda ve saç dökülmesinde üç-dört uygulama yeterli olmakta.

Bir tedavi kürü tamamlandıktan sonra sekiz-on ay sonra bir kez tedaviyi tekrarlamak yaşlanmayı geciktirici etkisinin devam etmesini sağlayacaktır.

PRP tedavilerinin ücretleri seans başı olarak hesaplanır 6 seans Prp tedavi ücreti toplam 3000 – 4000 TL civarındadır..

Bu yazı Estetik Fiyatları kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>